MONDAY, OCT. 1
Golf: Pittston Area, Wyoming Area in District 2 Individual Golf Championships, at Elmhurst Country Club, 9 a.m.
Girls tennis: Wyoming Area vs. Pittston Area, Pittston’s Mattei Middle School, 4 p.m.
Boys soccer: Wyoming Area at GAR, Coal Street Park, 4:15 p.m.
Field hockey: Wallenpaupack at Pittston Area, Primary Center Field, 4:15 p.m.
Field hockey: Wyoming Area at Wyoming Valley West, Spartan Stadium, 4:15 p.m.
Girls soccer: Pittston Area at Nanticoke, West Side Park, 4:15 p.m.
Girls soccer: GAR at Wyoming Area, Tenth Street Field, 4:30 p.m.
Girls volleyball: GAR at Wyoming Area, 4:30 p.m.
TUESDAY, OCT. 2
Boys soccer: Pittston Area at Nanticoke, 4:15 p.m.
Girls soccer: Nanticoke at Pittston Area, Primary Center Field, 4:15 p.m.
Girls volleyball: Berwick at Pittston Area, 4:30 p.m.
WEDNESDAY, OCT. 3
Boys and girls cross country: Pittston Area vs. Wyoming Area, Dallas and Wyoming Seminary, at Kirby Park, 4:15 p.m.
Boys and girls cross country: Wyoming Area vs. Pittston Area, GAR and Coughlin, at Coughlin, Kirby Park, 4:15 p.m.
Field hockey: Pittston Area at Crestwood, 4:15 p.m.
Field hockey: Wyoming Area at Abington Heights, 4:15 p.m.
Girls soccer: Wyoming Area at Meyers, Gordon Avenue Field, 4:15 p.m.
Boys soccer: Meyers at Wyoming Area, Tenth Street Field, 4:30 p.m.
Girls volleyball: Nanticoke at Wyoming Area, 4:30 p.m.
Girls tennis: District 2 team playoffs first round, TBA
THURSDAY, OCT. 4
Boys soccer: Pittston Area at Berwick, Crispin Field, 4:15 p.m.
Girls soccer: Berwick at Pittston Area, Primary Center Field, 4:15 p.m.
Girls soccer: Meyers at Wyoming Area, Tenth Street Field, 4:30 p.m.
Girls volleyball: Pittston Area at MMI Prep, 4:15 p.m.
Girls volleyball: Wyoming Area at Nanticoke, 4:30 p.m.
Girls tennis: District 2 team quarterfinals, TBA
FRIDAY, OCT. 5
Girls tennis: District 2 team semifinals and finals, teams TBA, Kirby Park, 9 a.m.
Girls soccer: Wyoming Area at Wyoming Seminary, Nesbitt Field, 4:15 p.m.
Boys soccer: Wyoming Seminary at Wyoming Area, Tenth Street Field, 4:30 p.m.
Football: Meyers at Wyoming Area, Sobeski Stadium, 7 p.m.
Football: Williamsport at Pittston Area, Trippi Stadium, 7 p.m.